Usuwanie EGR Wałbrzych

Usuwanie EGR Wałbrzych

Usuwanie EGR Wałbrzych i okolice

Firma Szopakr świadczy profesjonalne usługi z zakresu elektroniki samochodowej. Jeżeli w Twoim pojeździe występuje problem z zaworem recyrkulacji a mechanicy rozkładają ręce – rozwiążemy Twój problem. Od dawna zajmujemy się rozwiązywaniem awarii elektronicznych. Zaufaj profesjonalistom z ogromnym doświadczeniem. 

Jeśli masz dosyć problemów z zaworem EGR zadzwoń a my rozwiążemy twój problem !!!

mercedes actros

Mercedes Actros naprawa adblue

Mercedes Actros  pojazd który przyjechał w trybie awaryjnym !! Ciężarówka odjechała sprawna !!!

Daf XF105 usuwanie adblue

DAF XF105 naprawa adblue

Pojazd z awarią systemu adblue. Po naszej interwencji auto otrzymało więcej mocy i zostało naprawione

volvo ems2.3

Volvo FMx naprawa adblue

Volvo cała flota ciężarówek z niesprawnym systemem adblue/scr

Naprawa adblue Wałbrzych Serwis świadczący pierwszą pomoc w sytuacji gdy Twója samochód odmaia posłuszństwa

Szopkar

Mamy 8 lat doświadczenia w serwisowaniu, wyłączaniu oraz chip tuningu pojazdów ciężarowych, osobowy oraz dostawczych.

Naprawa-Usuwanie adblue Wałbrzych

Usuwanie EGR Wałbrzych

EGR oznacza recyrkulację spalin . Główną funkcją zaworu EGR jest kontrola emisji spalin zarówno w silnikach benzynowych jak i wysokoprężnych . Odgrywa dużą rolę w utrzymaniu dobrego stanu silnika i układu wydechowego pojazdu. Zawór recyrkulacji spalin precyzyjnie recyrkuluje ciężkie spaliny do układu dolotowego silnika, aby poprawić wydajność silnika, zmniejszyć poziom emisji NOx i obniżyć zużycie paliwa. Ten artykuł wyjaśnia głównie działanie, typy i wiele innych aspektów zaworu EGR.

Usuwanie Adblue Wałbrzych i okolice

Szopkar Chip Tuning oferuje specjalistyczną usługę wyłączania systemu adblue-dpf-egr

Skuteczny serwis Adblue

Nasza firma jest wyspecjalizowana w profesjonalnym serwiowaniu systemu adblue. 

Serwis adblue 24H/7

Twój samochód potrzebuje pomocy ? Awaria zastała Cie w trasie. Skorzystaj z naszej mobilnej pomocy 24h/7

Programowe usuwanie adblue

Najbezpieczniejsza metoda pozbycia sie problemu.

Indywidualne mapowanie pojazdów

Wykonujemy chip tuning  w samochodach ciężarowych oraz osobowych

Wyłączanie DPF

Serwis filtrów DPF oraz FAP.

Szopkar

Firma Szopkar od lat współpracuje z kluczowymi producentami narzędzi stosowanych w profesjonalnym tuningu.

Wyłączanie EGR Wałbrzych . Co to jest EGR……

Zawór EGR jest częścią silnika, która służy do kontroli emisji spalin (takich jak NOx) do środowiska . Pozwala na przepływ kontrolowanej ilości spalin do kolektora dolotowego . Dlatego zawór recyrkulacji spalin otwiera się i zamyka zgodnie z wymaganiami.

W najnowszych silnikach spalinowych układ EGR (Exhaust Gas Recirculation) kontroluje emisję NOx powstających w procesie spalania paliwa (takiego jak benzyna, olej napędowy czy gaz).

egr

W procesie spalania paliwa silnik zasysa powietrze z atmosfery i miesza je z paliwem. W miarę spalania mieszanki paliwowo-powietrznej do komory spalania wzrasta jej temperatura, co powoduje emisję tlenków azotu (NOx).

Zasada działania układu EGR polega na zawracaniu niewielkiej części spalin poprzez kolektor ssący do komory spalania silnika. Ta komora spalania obniża temperaturę spalania i zmniejsza poziom emisji NOx.

Zawór ten jest najważniejszą częścią silnika i zwykle jest zamknięty. Napędzany jest wbudowanym silnikiem krokowym lub podciśnieniowym. Łączy kolektor dolotowy z kolektorem wydechowym. W ten sposób zawór EGR steruje przepływem recyrkulowanych spalin zgodnie z wymaganiami silnika.

Działanie zaworu EGR

Powietrze atmosferyczne zawiera prawie 80% azotu . Gdy azot jest podgrzewany do bardzo wysokiej temperatury w komorze spalania silnika, reaguje z normalnym gazem obojętnym i generuje niebezpieczne NOx . Ten wytworzony NOx przechodzi do systemu recyrkulacji gazów spalinowych EGR, skąd jest odprowadzany do środowiska.

Rodzaje zaworów EGR

 1. Zawór EGR ma następujące główne typy:
 2. Wysokociśnieniowy zawór EGR Diesel
 3. Cyfrowe zawory EGR 
 4. Niskociśnieniowe zawory EGR w silnikach wysokoprężnych
 5. Zawory EGR sterowane próżniowo
 6. Zawory EGR benzyny

1) Wysokociśnieniowy zawór EGR Diesel

Ten zawór instaluje się tuż przed filtrem cząstek stałych. Przekierowuje spaliny o dużej zawartości sadzy i wysokim przepływie przed wejściem do filtra cząstek stałych. Jeśli sadza lub popiół połączy się z oparami oleju, może powstać szlam.

Wysokociśnieniowy zawór EGR silnika wysokoprężnego zawraca spaliny do kolektora dolotowego przez rurkę lub wewnętrzny otwór w głowicy cylindrów. Istnieje inny zawór, który wytwarza podciśnienie w kolektorze dolotowym, którego z natury nie ma w silnikach wysokoprężnych.

2) Niskociśnieniowe zawory EGR w silnikach wysokoprężnych

Zawory te są instalowane za filtrami cząstek stałych. Odwraca spaliny po ich przejściu przez filtry cząstek stałych. Natężenie przepływu tych spalin jest powolne, ale prawie nie ma sadzy. Gazy te następnie wracają do kolektora dolotowego przez rurę.

Przeczytaj także: Różne typy zaworów

3) Zawory EGR benzyny

Kieruje również spaliny jako wysokociśnieniowy zawór wysokoprężny. Zawór ten jest najczęściej stosowany w silnikach benzynowych lub benzynowych. Gdy tłok silnika porusza się w górę iw dół, wewnątrz komory sprężania powstaje podciśnienie, które zasysa spaliny, a zawór EGR kontroluje przepływ gazu.

Czytaj także: Praca silnika benzynowego

4) Zawory EGR sterowane próżniowo

Zawór ten wykorzystuje solenoid podciśnienia do zmiany ciśnienia podciśnienia na membranie. Ruch membrany steruje otwieraniem i zamykaniem zaworu. Niektóre typy zaworów mają również czujnik sprzężenia zwrotnego, który powiadamia system ECU o położeniu zaworu.

5) Cyfrowe zawory EGR

Posiada również silnik krokowy lub elektromagnetyczny oraz czujnik sprzężenia zwrotnego. Zawór ten odbiera sygnały modulacji szerokości impulsów z ECU w celu sterowania przepływem spalin.

Objawy złego zaworu EGR

EGR to najważniejsza część silnika samochodu. Pomaga kontrolować przepływ i emisję spalin. W przypadku awarii zaworu recyrkulacji spalin możesz napotkać wiele problemów związanych z silnikiem pojazdu i Twoim zdrowiem.

Istnieją różne objawy nieprawidłowego zaworu EGR, dzięki czemu można łatwo zidentyfikować uszkodzone zawory EGR pojazdu i naprawić je na czas. Oto kilka najczęstszych oznak złego zaworu EGR:

F
usuwanie adblue wałbrzych
 • mniejsze zużycie paliwa
 • brak trybu awaryjnego
 • brak komunikatów chec  engine
 • brak dymienia pojazdu
 • brak nierównej pracy silnika

Wyłączanie EGR Wałbrzych

Szopkar Skuteczna pomoc w przypadku awarii zaworu EGR

Zadzwoń pomożemy

Wyłączabue Adbllue

Programowe wyłączanie adblue na terenie Wałbrzycha i okolic.

Copyright I 2020 I Powered by Szopkar